پرسشنامه غربالگری معیارهای ارزیابی ریسک سرمایه گذاری بر روی طرح های معدنی

این فرم غیرفعال هست و نمی توان پاسخی ثبت کرد.

پرسشنامه غربالگری معیارهای ارزیابی ریسک سرمایه گذاری بر روی طرح های معدنی

بسمه تعالی

خبره محترم؛
با سلام و احترام

پرسشنامه ای که در اختیار دارید در راستای طرح تحقیقاتی با عنوان "سنجش ریسک عملیات معدنی (اکتشاف، استخراج، فرآوری، بازاریابی و فروش) در کشور با نگاه اجمالی به بازارهای بین‌المللی" در قالب قرارداد پژوهشی بین ایمیدرو و دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تدوین شده است. هدف این طرح ارائه مدل مناسب برای محاسبه ریسک سرمایه گذاری در طرح های معدنی متقاضی دریافت تسهیلات از صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی است. اصولا ارائه تسهیلات و همچنین سرمایه گذاری در طرح های معدنی باید بر اساس یک ارزیابی دقیق و کامل صورت گیرد. عدم توجه به این موضوع ممکن است هدر رفتن منابع سرمایه گذاری را در پی داشته باشد. در حیطه صنعت معدنکاری، مسائلی همچون تخمين ذخيره، عيار، کسب مجوزها، تأمين تجهيزات معدنی، تاثيرات شرايط اقليمی، معارض یا (معارضین) محلی، نوسانات بازار، قيمت ها و تصمیمات سیاسی و مدیریتی گوناگون و ناهماهنگ موجب بالارفتن احتمال شكست سرمايه گذاري می شوند. لذا سرمايه گذاري زمانی صحيح تلقی خواهد شد كه تصميم گيري آن مبتنی بر ارزيابی علمی دقيق عوامل مختلف باشد. بی توجهی به اين عوامل در طی مرحله اخذ تسهیلات جدای از خود سرمایه‌گذار، بانک تسهيلات دهنده و نهاد واسطه تضمين گر تسهيلات را نیز با مشکلات عدیده‌ای روبرو می سازد. لذا شناخت فاکتورها و معیارهای موثر در ارزیابی منطقی ریسک طرح‌های پیشنهادی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

با نظر بر این مقدمه و دیدگاه حاصله خواهشمند است با تخصیص زمان ارزشمندتان اهمیت هر کدام از معیارهای شناسایی شده را در ارزیابی ریسک طرح های معدنی معرفی شده به صندوق تعیین بفرمایید. همچنین، در صورتی که طبق نظر کارشناسی شما معیارهای دیگری نیز وجود دارند که با هدف تحقیق در ارتباط هستند، لطفاً موراد مدنظرتان را در محل تعیین شده درج بفرمایید.

پپیشاپیش از تخصیص زمان ارزشمندتان و دقتی که در پاسخ به سوالات مبذول می دارید نهایت سپاس را داریم.


لازم به ذکر است که معیارهای در نظر گرفته شده در این پرسشنامه معیارهایی هستند که به طور کلی در بحث ارزیابی ریسک سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعم از اکتشاف، استخراج و یا فرآوری تعریف گردیده اند.لذا ممکن است برخی از آنها فاقد موضوعیت و یا اهمیت بر روی ارزیابی ریسک برخی فعالیت ها باشد(به عنوان مثال اطلاعات پایه اکتشافی بر فرآوری محصول معدنی)، لذا خواهشمند است اهمیت خیلی کم در این گونه موارد درج شود.

در صورت وجود سوال و یا ابهام، لطفاً با شماره 09194296760 مهندس متحدی تماس حاصل بفرمایید.